Zaproszenie na akcję ODRAtujmy Odrę

Wszyscy

 

ODRAtujmy ODRĘ!

 

CZAS: piątek 23.09.2022, godzina 11:00; ogłaszamy czas żałoby z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Rzek (25.09.2022)


MIEJSCE:  Wrocław, Most Pokoju / północno-zachodni przyczółek / od strony bulwaru Św. Matki Teresy z Kalkuty (są miejsca parkingowe)

AKCJA: zmieniamy na wrocławskich mostach tradycyjne niebieskie tablice z napisem Odra na żałobne i wyjaśniamy powód tej akcji.

 

ZAPROSZENIE:  na akcję i briefing medialny zapraszamy w imieniu Koalicji Ratujmy Rzeki i Międzynarodowej Koalicji Czas na Odrę wszystkie media, bez względu na przekonania i orientacje. W obliczu katastrofy ekologicznej na Odrze potrzebujemy żałoby, ale i przebudzenia oraz współpracy, która powinna zaowocować poważnymi zmianami.

 

W CZASIE SPOTKANIA:

  • przekażemy po raz pierwszy publicznie nasze stanowisko odnośnie katastrofy na Odrze,
  • przedstawimy rekomendacje naukowców co do dalszych kroków,
  • i powiemy o podjętych przez nas do tej pory działaniach.

 

UWAGA

Akcja będzie miała ważny aspekt wizualny - dlatego szczególnie zapraszamy media z fotoreporterami i operatorami kamer.

 

Więcej informacji o akcji mogą udzielić organizatorzy:

Krzysztof Smolnicki 601205658

Radosław Gawlik 605037417

Zapraszamy

 

WWF jest niezależną organizacją ochrony środowiska wspieraną przez ponad 35 milionów ludzi, której globalna sieć jest aktywna w niemal 100 krajach. Naszą misją jest powstrzymanie degradacji środowiska naturalnego naszej planety i kształtowanie przyszłości, w której ludzie będą żyli w harmonii z przyrodą poprzez ochronę światowej różnorodności biologicznej, zrównoważone wykorzystanie zasobów odnawialnych oraz ograniczenie zanieczyszczenia i marnotrawstwa. Na stronie media.wwf.pl znajdziesz najnowsze informacje i materiały dla mediów.